Курс присвячений вивченню біофізичних механізмів діяльності декількох систем в організмі людини. Серцево-судинна, шлунково-кишкова та нервова системи розглядаються на всіх рівнях їх функціонування від їх ролі в організмі, через функціонування різних спеціалізованих клітин, що складають їх тканини до молекулярних механізмів, що лежать в основі роботи клітин. Курс зосереджений на загальному розумінні схожості та відмінностей у молекулярних сигнальних шляхах, важливих для роботи цих різних систем. Паралельно курс надає детальні відомості про найсучасніші біофізичні, молекулярно-біологічні та генетичні методи та підходи, що використовуються в сучасних наукових дослідженнях для вивчення клітинних та молекулярних механізмів, що опосередковують функціонуванням складних біофізичних систем.
Дисципліна «Біофізика складних систем» є базовою нормативною дисципліною для спеціальності “Молекулярна фізіологія та біофізика”, що читається в 1 та 2 семестрах в обсязі 3 кредитів (за Європейською Кредитно-Трансферною Системою ЕСТS), обсягом 90 годин.Мета дисципліни – сформувати загальні знання про закономірності організації та функціонування складних біологічних систем.

- Teacher: Павло Володимирович Білан

- Teacher: Олексій Ігорович Болдирєв
Дисципліна “Біохімія мембранних структур ” є базовою нормативною дисципліною для спеціальності “Молекулярна фізіологія та біофізика”, що читається в 1 та 2 семестрах в обсязі 2 кредитів (за Європейською Кредитно-Трансферною Системою ЕСТS), обсягом 60 годин.
Мета дисципліни: Метою дисципліни формування базових знань в області будови і функціонування клітинних мембран, освоєння основних біохімічних прийомів аналізу ліпідних і білкових компонентів біомембран і навичок роботи з штучними мембранами в якості моделей біомембран

- Teacher: Тетяна Андріївна Півнева
Загальний
навчальний час (разом з СРС): 108 год.
Метою дисципліни «Методи дослідження збудливих мембран» є ознайомлення студентів з теоретичними та експериментальними підходами, які лежать в основі дослідження біоелектричної функції клітинних мембран. Вивчення курсу є необхідним етапом для закладання бази подальшої спеціалізації.
Завданням дисципліни є розуміння
студентами теоретичних засад та опанування ключовими методичними
підходами, які застосовуються для дослідження іон-транспортної та сигнальної
функції клітинних мембран.

- Teacher: Ярослав Михайлович Шуба
"Семінар з наукової літератури" є базовим нормативним курсом, у рамках якого студенти знайомляться з історією фізіології, принципами наукових публікацій у галузі експериментальної біології, основами статистичних методів та планування експериментів.

- Teacher: Нана Володимирівна Войтенко
Дисципліна “Функціональна нейроанатомія” є базовою нормативною дисципліною для спеціальності “Молекулярна фізіологія та біофізика”, що читається в 2 семестрі в обсязі 2 кредитів (за Європейською Кредитно-Трансферною Системою ЕСТS), обсягом 60 годин, з яких 32 години аудиторних занять та 28 годин самостійної роботи, підсумовується заліком.
Мета дисципліни “Функціональна нейроанатомія” - ознайомити слухачів із закономірностями анатомічної та функціональної організації нервової системи як координатора функціонування організму як цілісної системи, сформувати уявлення про нейрофізіологічний субстрат психічних явищ та поведінки, механізми регуляції фізіологічних функцій, ознайомитися із головними методами дослідження функцій ЦНС, а також дати уявлення про найбільш важливі розлади її роботи.

- Teacher: Андрій Олександрович Чернінський